MÖBLER / Bord / Nattygsbord 8091280
nr 809 1280
Nattygsbord
med uppsats, Design: Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, längd: 49, djup: 80, höjd: 83
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 25 februari 2013
kl 20:52:57
150 kr
400 kr
250 kr
350 kr
500 kr
600 kr
6
800 kr
6
1.000 kr
6
1.200 kr
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn